Alarmy Paradox


Kamerové systémy
Zabezpečení majetku
Kamerový systém pro snadnou instalaci
Kamerový a zabezpečovací systém
Kamerové systémy HD-SDI
IP kamery Axis
Levné alarmy skladem
Využití kamer
IP kamerové systémy
Kontrola pro lihovarnictví
Jak CCTV kamery fungují
IP kamerové systémy
Alarmy Paradox
Alarmy Jablotron
Zabezpečení objektů
Kamera pro mření teploty
Proč kamery
Kamery v bytových domech
Kamery v Praze
Co se stalo na parkovišti
Kamery v obchodě v Ostravě
Kamery na stavbě
Kamery v bytových domech
Kamery na stavbě
Příběh s kamerami

Kamerové systémy

Alarmy Paradox

Zabezpečovací zařízení a alarmy Paradox

Představení zabezpečovacího systému od kanadské firmy Paradox, model Magelan 6250 (MG6250) + popis typů zastřežení

Dnes bych vás rád seznámil s domácí zabezpečovací ústřednou MG6250. Pokud potřebujete doma jednoduše vybudovat bezpečnostní alarm, tak toto je jasná volba. Snadné nastavení ústředny se zde snoubí s příjemným vzhledem a jednoduchou instalací.

Zabezpečovací ústředna Paradox MG6250 byla vyvinuta s požadavky, aby umožňovala výhledově komunikaci až 5 kanály: GPRS, GSM, SMS, Hlas a tradiční pevná linka. MG6250 v základu obsahuje pouze komunikaci přes standardní telefonní linku a pro rozšíření o GSM a GPRS komunikaci je nutné dokoupit modul GPRS14 s možností osazení dvěma SIM kartami i dvou různých operátorů.

Nastavení Paradox alarmy Ostrava

Díky jednoduchému programování lze jednoduše nastavit nejhospodárnější a zároveň nejefektivnější způsob komunikace. Pro standardní komunikaci používá ústředna MG6250 dostupný komunikační kanál, v případě vyhlášení poplachu může ústředna komunikovat přes všechny komunikační kanály a tím zajistí bezpečný přenos událostí na PCO (pult centralizované ochrany). Ústředna Magellan MG6250 disponuje možností nastavení dvou samostatných podsystémů a až 64 bezdrátových zón. Ovládací konzole nabízí tři způsoby zastřežení pro každý podsystém: ARM (plné zastřežení), STAY (částečné zastřežení) a SLEEP (noční zastřežení). Ústředna Magellan MG6250 disponuje také možnostmi odesílání „Panických poplachů“ na PCO. Tyto poplachy slouží pro přivolání policie, lékaře nebo hasičů. Proč alarm doplnit také kamerovým systémem se dovzíte v článku: Proč kamerový systém v domě. Poplach, pokud je povolen v ústředně, lze vyvolat pomocí tlačítka na bezdrátovém ovladači nebo dvojstiskem kláves na konzole MG6250.

Pro vyhlášení panického poplachu je potřeba stisknout a držet dvojici kláves na dvě sekundy. K této ústředně lze připojit tyto bezdrátové čidla:

- magnety
- tříštivé
- pohybové čidla
- detektory teploty a kouře

Lze také připojit bezdrátové klávesnice (K32RF nebo K37) a bezdrátové ovladače (REM1/RAC1, REM2/RAC2, REM3, REM15).

Technické parametry alarmu Paradox

Počet vstupů (zón) na desce ústředny 2 (pouze magnet - nelze napájet)
Maximální počet klávesnic v systému 4 (bezdrátové) K32RF, K37
Historie událostí 256
Napájení 7,5V=, 1A, adaptér PA7
Akustická signalizace poplachu integrovaná siréna 90 dB
Proudový odběr ústředny max. 1A
Firmware uložen v procesoru ústředny
Detekce telefonní linky ano
Počet vstupů na desce ústředny 2 (PGM nebo zóna)
Změna firmware ano (I307, GPRS)
Zobrazení historie událostí displej ústředny, software BABYWARE
Možnost ovládání systému uživ. kódem, klíčenkou, tel. linkou, GSM, BABYWARE
Komunikační formáty Ademco slow, Silent Knight fast, Sescoa, Ademco ID
Komunikace GSM/SMS/GPRS s modulem GPRS14
Bezdrátové zóny ano
Typy naprogramovaných zón 15
Definice závislé / intelli zóny ano
Max. počet PGM výstupů v systému 8 bezdrát, 2 na desce
Počet podsystémů 2
Počet uživatelských kódů 16
Způsob spojení PC s ústřednou I307, modem - telefonní linka, GPRS
Max. počet opakovačů signálu 4

Režimy střežení alarmu Paradox Magellan

ARM (plné zastřežení)
Toto zastřežení se používá pro standardní zastřežení systému. Všechny zóny v zastřeženém podsystému musí být v okamžiku zastřežení bez narušení (tedy v klidu), aby mohl být podsystém zastřežen. Pokud nejsou všechny zóny uzavřeny (např. otevřené balkónové dveře s hlídáním magnetem), musíme použít způsob zastřežení "Nucené zastřežení" (vysvětlení později v textu). Plné zastřežení se používá v případě, že opouštíte střežený objekt a nikdo další v něm nezůstává. Všechny zóny v objektu musí být zavřeny a po zastřežení budou hlídány.

STAY (částečné zastřežení)
Tento druh zastřežení se používá, pokud chcete zastřežit např. plášť objektu, ale zároveň zůstat uvnitř a volně se pohybovat v prostoru střeženého objektu. Zastřeží se pouze přednastavené čidla jako např. dveře, okna, garáž apod. ostatní zóny zastřeženy nebudou. Osoba se tedy volně pohybuje po objektu a jakýkoliv nově příchozí uživatel, který naruší zastřežené zóny vyvolá vstupní zpoždění a musí zadat kód.

SLEEP (noční zastřežení)
Tento typ zastřežení je něco mezi STAY a ARM (částečným a plným zastřežením), kde se k zónám, které jsou hlídány v STAY (částečném) zastřežení přidají další zóny, které budou v zastřežení SLEEP hlídány. Zóny je třeba zvolit podle toho, jak se budou osoby v objektu při tomto zastřežení pohybovat. Takže např. kromě plášťových zón (dveře, okna) budou zastřeženy i další zóny (kuchyně, balkón, obývák nebo třeba celé přízemí). Naopak nebude zastřežena koupelna, toaleta, ložnice a přístupová chodba k těmto místnostem. Díky této funkci můžete klidně spát, protože máte zabezpečený skoro celý objekt.

StayD
Pokud je zastřeženo v režimu StayD, bude trvale zapnut režim StayD, při vstupu do objektu bude vyvoláno příchodové zpoždění a zadáním platného kódu se systém neodstřeží, ale zůstane v režimu StayD. Tento režim zastřežení umožňuje vyšší zabezpečení objektu a také poskytuje zvýšenou ochranu. Do objektu nemohou nepozorovaně a bez vyhlášení poplachu vejít nežádoucí osoby, nemůže dojít i k přepadení bez varování zabezpečením. Je pod kontrolou pohyb malých dětí přes kritická místa (východ na ulici, balkónové dveře, vstup do zahrady s bazénem apod.). Režim StayD je patentovaná funkce zastřežení firmou Paradox. Bezpečnostní systém je komplexnější a lze ho implementovat od rodinných domků až po firmy s předem definovanými přístupovými trasami na pracoviště, aniž by po průchodu přístupovými zónami zůstaly tyto v nezastřeženém stavu. Ideální ve spojením pro kamerové bezpečnostní systémy které přenáší obraz na PCO v době poplachu.

Střežení StayD alarmu Paradox Magellan

Paradoxem patentovaná funkce zastřežení STAY D

Co přináší režim StayD?

Režim StayD, je výsledkem vývoje ve firmě PARADOX a přináší možnost stálého zabezpečení i v případě, že se v objektu nachází osoby. Jde o volitelné SW řešení, které může, ale nemusí, uživatel použít. Pokud se uživatel rozhodne pro aktivaci režimu StayD (jednoduché povely na klávesnici), zůstává objekt ve stálém zabezpečení a zóny, které byly krátkodobě vypnuty (např. při příchodu či odchodu), přecházejí po svém opětovném uzavření automaticky opět do režimu hlídání.

Kde lze StayD použít?

V současné době můžete režim StayD používat u ústředen Magellan a Spectra SP. Na všech klávesnicích, jež jsou určeny pro tyto ústředny a je na nich umístěna LED dioda signalizující stav StayD (vypnuto/zapnuto).

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Jindra
Pro kontorlu dětí je nejlepší mít telefon pro sdílení polohy.
Jana Mlhava
Máte něco pro sledování dětí ? Děkuji.
Dan
Kamerove systemy mame na domku a nemuzu si stezovat, citim se bezpecneji a uz se to i vyplatilo, protoze jsme dokazali odhalit cloveka, ktery nam nicil fasadu. tkze je jsem jenom pro.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy pro rodinný dům |