Jak CCTV kamery fungují


Kamerové systémy
Zabezpečení majetku
Kamerový systém pro snadnou instalaci
Kamerový a zabezpečovací systém
Kamerové systémy HD-SDI
IP kamery Axis
Levné alarmy skladem
Využití kamer
IP kamerové systémy
Kontrola pro lihovarnictví
Jak CCTV kamery fungují
IP kamerové systémy
Alarmy Paradox
Alarmy Jablotron
Zabezpečení objektů
Kamera pro mření teploty
Proč kamery
Kamery v bytových domech
Kamery v Praze
Co se stalo na parkovišti
Kamery v obchodě v Ostravě
Kamery na stavbě
Kamery v bytových domech
Kamery na stavbě
Příběh s kamerami

Kamerové systémy

Jak CCTV kamery fungují

Způsob optického vidění kamer

Důležitou složkou, jak se snímá obraz z bezpečnostní kamery jsou dvě součástí - objektiv a samotný snímací čip. Nejprve světelné paprsky prochází přes objektiv kamery, který na snímací čip. Čip konvertuje světlenou informaci na digitální informaci, který lze dále zpracovávat. Oba prvky bezpečnostní kamery mají mnoho součástí, které jsou zodpovědné za výsledek videosignálu.

Objektiv

Pro všechny bezpečnostní kamery je důležitý snímací úhel kamery, který je nastaven ohniskovou vzdáleností v objektivu. Čím je tato vzdálenost vyšší, tím je snímací úhel menší a zoom větší. Objekty jsou tak bližší a je vidět daleko více detailů. Samozřejmě nevýhoda je, že při menším úhlu nejde vidět tolik sledovaného prostoru. Vždy je tedy nutno zvolit vhodný kompromis mezi detaily a velikostí plochy. Proto vždy doporučujeme kamery, které mají proměnnou ohniskovou vzdálenost (varifokální objektiv), takže lze vždy na místě přesně nastavit zoom. Existují samozřejmě také kamerové systémy s fixním objektivem. Tyto objektivy jsou levnější, ale nemůžeme je nijak nastavit. Varifokální objektivy se také dodávají v provedení motor zoom, tedy lze ohniskovou vzdálenost nastavovat na dálku díky ovládacímu software.

Kvalitu detailů lze rozdělit do několika skupin:
  • Přehledová kvalita - potřebujete pouze vidět počet osob
  • Rozpoznání osoby - jsou vidět základní vlastnosti osoby
  • Identifikace - rozpoznáme dostatečné detaily člověka pro jeho identifikaci
  • Detailní identifikace - kompletní detaily výrazu tváře


Digitální zoom

Mnoho lidí si myslí, že obraz lze digitálně zvětšit a uvidí konkrétní detaily. Nicméně to jsou pouze triky filmových studií. Kamery prostě žádné skryté detaily nenahrávají, takže digitální zvětšení je nemůže nijak přičarovat. Vždy se tedy dívejte na obraz z kamerového systému jako na největší kvalitu, kterou lze z kamer dostat. Žádné procesy s nahraným obrazem již kvalitu detailů z kamerového systému nezlepší.

Snímací čip kamery

Kamerové systémy a jejich základní součásti, tedy bezpečností kamery se osazují snímacími čipy, které jsou založeny na dvou technologiích. Pro analogové systémy a IP kamery s menším rozlišením se využívá snímací čip CCD. Pro IP kamery s vyšším rozlišením se pak osazují čipy CMOS. Kamery s čipem CCD jsou kvalitnější přo zhoršených světelných podmínkách, na druhou stranu jsou CCD čipy dražší. CMOS jsou naopak levnější a a díky své technologii se hodí pro kamery s několika megapixelovým rozlišením. Typ čipu je tak velmi podstatný a to především u IP kamery. Levné kamery budou mít čip CMOS, kde je kvalita obrazu v noci horší a kamerový systém tak nemusí splnit svůj účel.

Korekce obrazu

Součástí každé kamery jsou také obvody, které se jmenují DSP čip. Tyto části bezpečnostních kamer jsou odpovědné za digitální úpravu obrazu před samotným výstupem z kamer. DSP čip se tak stará například o korekci protisvětla (WDR), barevnou vyváženost kamer, redukci obrazového šumu apod. Kvalitnější DSP čipy jsou dražší a výstup obrazu je daleko lepší.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Jindra
Pro kontorlu dětí je nejlepší mít telefon pro sdílení polohy.
Jana Mlhava
Máte něco pro sledování dětí ? Děkuji.
Dan
Kamerove systemy mame na domku a nemuzu si stezovat, citim se bezpecneji a uz se to i vyplatilo, protoze jsme dokazali odhalit cloveka, ktery nam nicil fasadu. tkze je jsem jenom pro.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy pro rodinný dům |