Proč kamery


Kamerové systémy
Zabezpečení majetku
Kamerový systém pro snadnou instalaci
Kamerový a zabezpečovací systém
Kamerové systémy HD-SDI
IP kamery Axis
Levné alarmy skladem
Využití kamer
IP kamerové systémy
Kontrola pro lihovarnictví
Jak CCTV kamery fungují
IP kamerové systémy
Alarmy Paradox
Alarmy Jablotron
Zabezpečení objektů
Kamera pro mření teploty
Proč kamery
Kamery v bytových domech
Kamery v Praze
Co se stalo na parkovišti
Kamery v obchodě v Ostravě
Kamery na stavbě
Kamery v bytových domech
Kamery na stavbě
Příběh s kamerami

Kamerové systémy

Proč kamery

Bezpečnostní kamerové systémy

Kamerové systémy jsou souborem monitorovacích zařízení a jsou určeny ke sledování prostor a objektů - a to jak průmyslových, tak soukromých, a také k archivování nahraných záběrů. Bezpečnostním kamerovým systémům se říká i průmyslové kamery či průmyslová televize. Zpočátku se používaly hlavně v bankách, nápravných zařízeních, na letištích, na veřejných prostranstvích. Dnes jsou – kromě těchto uvedených míst – využívány jako bezpečnostní prvek v silničním provozu, ke snižování kriminality a k ochraně soukromého i veřejného majetku, v průmyslové výrobě, a to, mimo jiné, i při vyhledávání vad zboží.

Celý systém je tvořen několika kamerami, hardwarem – do nějž patří hard disk a monitor, a softwarem. Systém bývá doplněn reproduktory, mikrofony a záznamovým médiem, které slouží k ukládání dat. Důležité je i tzv. „dohledové pracoviště“. Kamery zajišťují údaje, záznamové zařízení je ukládá pro pozdější využití a v dohledovém pracovišti je možné sledovat živý obraz z jednotlivých kamer, anebo přehrávat uložené záznamy. Některé systémy vyžadují stálou obsluhu, tj. osobu, která živé dění před kamerami neustále sleduje a průběžně je vyhodnocuje.

obr. pixabay.com

Masové nasazení kamerových systémů na veřejná prostranství probíhalo již v 70. a 80. letech minulého století především ve Velké Británii – zabezpečovala se městská centra, parky, nádraží, parkoviště, dopravní provoz; jinými slovy jak oblasti s hustou kumulací obyvatelstva, tak i místa odlehlá a opuštěná.

Na světě ale existuje i velká skupina odpůrců kamerových systémů (a největší z nich je rovněž ve Spojeném království). Ptáte se proč? Je to stejné jako se vším – co jednomu prospívá, druhého může obtěžovat, anebo mu dokonce škodit. Odpůrci poukazují zejména na to, že velká část systémů nezákonně vniká do soukromí občanů; dále namítají, že míra kriminality používáním kamerových systémů nijak neklesá a navíc záznamy z kamer většinou neobstojí jako důkazní materiál při soudních řízení, apod.

Na druhé straně kamerový systém Brno, kombinované se systémem identifikace lidských tváří, dokáží odhalit osoby, hledané bezpečnostními složkami. Systém totiž dokáže najednou rozpoznat tisíce obličejů osob bez jejich vědomí. A to v rámci bezpečnosti obyvatel všech zemí je věcí nadmíru přínosnou.

Dnes se pro bezpečnostní monitoring používají převážně digitální kamery (IP kamery) a k dohledu se využívá buď počítač či notebook, mnohdy postačí i mobilní telefon. Záznamové zařízení tvoří takzvané diskové pole, s kapacitou přímo úměrnou rozsáhlosti kamerového systému. Někde se doposud – z úsporných důvodů – používají ještě analogové kamery, které pro zajištění obrazu využívají televizní signál, přenášený koaxiálním kabelem. Cena zařízení je sice podstatně nižší, avšak nevýhodou je nízké rozlišení a také chybí pokročilé funkce, jimiž jsou vybaveny IP kamery – kupříkladu detekce pohybu.

kamerový systém Praha lze rozšířit i o specifická externí zařízení – IR přísvity, reproduktory, čidla, servery, sloužící k inteligentní analýze obrazu, aj. Navíc je možné je využívat jak v interiéru, tak v exteriéru. Kamery pro venkovní použití však musí splňovat některé důležité parametry, zejména odolnost vůči vlivům počasí: musí být odolné proti vlhkosti i vodě, odolávat prašnosti i větším teplotním výkyvům – běžné venkovní kamery snesou teploty od -30 oC do +50 oC. Některé speciální kamery mají i konstrukci, která slouží k jejich vyhřívání nebo naopak k ochlazování. Dražší kamery do velmi náročných podmínek dokáží odolat i slané vodě a chemikáliím.

obr. pixabay.com

Chcete-li si jako laik pořídit kamerový systém pro civilní použití, zejména k ochraně nemovitosti, v podstatě o něm nemusíte nic moc vědět. Obrátíte se na specializovanou firmu a tam už pro vás – na základě vašich konkrétních požadavků a informací o sledovaném objektu či prostoru - navrhnou ten nejvhodnější systém se správným počtem a typem kamer, určí způsob ukládání dat a velikost úložiště. Odborníci ve firmách a prodejnách dnes již vědí, jakých chyb se vyvarovat a na jaké parametry se v různých oblastech použití zaměřit.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Jindra
Pro kontorlu dětí je nejlepší mít telefon pro sdílení polohy.
Jana Mlhava
Máte něco pro sledování dětí ? Děkuji.
Dan
Kamerove systemy mame na domku a nemuzu si stezovat, citim se bezpecneji a uz se to i vyplatilo, protoze jsme dokazali odhalit cloveka, ktery nam nicil fasadu. tkze je jsem jenom pro.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy pro rodinný dům |