IP kamerové systémy


Kamerové systémy
Zabezpečení majetku
Kamerový systém pro snadnou instalaci
Kamerový a zabezpečovací systém
Kamerové systémy HD-SDI
IP kamery Axis
Levné alarmy skladem
Využití kamer
IP kamerové systémy
Kontrola pro lihovarnictví
Jak CCTV kamery fungují
IP kamerové systémy
Alarmy Paradox
Alarmy Jablotron
Zabezpečení objektů
Kamera pro mření teploty
Proč kamery
Kamery v bytových domech
Kamery v Praze
Co se stalo na parkovišti
Kamery v obchodě v Ostravě
Kamery na stavbě
Kamery v bytových domech
Kamery na stavbě
Příběh s kamerami

Kamerové systémy

IP kamerové systémy

Moderní kamerové systémy jsou založeny na IP protokolu. Tyto velmi kvalitní kamerové systémy jsou podobnější počítačovým sítím, než k bezpečnostním kamerám. Každá kamera v těchto bezpečnostních systémech má vlastní IP adresu a komunikuje pomocí TCP/IP protokolu.

Výhodou je možnost napájení IP kamer po jediném kabelu společně s přenosem dat. Tato možnost se jmenuje PoE (Power Over Ethernet) a zajišťuje napájení nejenom samotných kamer, ale také například WiFi spoje nebo aktivní síťové prvky. Díky tomu je instalace snadnější a také změna umístění nebo přidání kamer je snadné. Protože IP kamerové systémy využívají stejný typ kabeláže jako počítačová síť, můžeme využít stávající rozvody.

Záznam z IP kamer se provádí na videoserveru, což je vlastně počítačový server. Kamery vytváří při snímání obrazu velké množství dat, proto je v rozsáhlých systémech nutné využít pro záznam mnoho disků. Je možné využít také síťové úložiště, kde velikost je mnoho TB.

Velmi důležitý je záznamový software. Je to centrum celého kamerového systému. Podstatné je možnost ovládání kamer jak přímo na videoserveru, ale samozřejmě pomocí internetu a lokálně přes síť. Můžete zde vytvářet různá pravidla pro nahrávání, kdy některá kamera ukládá obraz v daném čase podle kalendáře, nebo při pohybu. Také je možné pro konkrétní kameru nastavit snímkování když dojde signál z externího zdroje, nebo odcizení obrazu, zamlžení kamery a podobně.

Centrální software komunikuje přímo s kamerami a je proto velmi podstatné s jakými IP kamerami spolupracuje. Některé záznamové systémy podporují pouze IP kamery daných výrobců. V dnešní době je ale stále častější podpora standardních komunikačních protokolů jako je RTSP nebo ONVIF. Díky tomu se tak může v podstatě libovolný záznamový software spojit s jakoukoli IP kamerou. Rozsáhlé IP kamerové systémy lze skládat ze stovek kamer a v tom případě je pak centrální software v provedení klient/server a běží na více výkonných serverech.

Podstatné jsou samozřejmě také samotné IP kamery. Provedení kamer je od venkovních kamer s otáčením a přibližováním až po statické malé kamery. Největší důvod, proč se IP kamerové systémy instalují je rozlišení záznamu. To může být klidně i 15 megapixelů. Pouze jedna IP kamera zabere velký sledovaný prostor a jednak kvalita podrobností v obraze je vysoká. Dnešní nároční zákazníci dávají přednost čím dál většímu rozlišení. Tomu se také musí přizpůsobit struktura přenosové sítě a musí mít dostatečnou rychlost. Pro rozsáhlé systémy je tak nutností mít rychlost sítě v gigabitech. Na přenos obrazu z IP kamer do záznamového serveru je nutno využít zmenšení dat díky kompresi. Tím se jednak ušetří místo v úložném prostoru ale také se dramaticky snižuje potřebná přenosová rychlost.

Bezpečnost je také podstatný aspekt. Každá kamera je v podstatě samostatný mini počítač. Je tedy nutné přemýšlet nad bezpečnostní přístupu a to jednak nastavením hesla pro přístup na kameru samotnou ale také zabezpečení samotné počítačové sítě tak, aby nedocházelo ke zpomalení rychlostí.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:
Jindra
Pro kontorlu dětí je nejlepší mít telefon pro sdílení polohy.
Jana Mlhava
Máte něco pro sledování dětí ? Děkuji.
Dan
Kamerove systemy mame na domku a nemuzu si stezovat, citim se bezpecneji a uz se to i vyplatilo, protoze jsme dokazali odhalit cloveka, ktery nam nicil fasadu. tkze je jsem jenom pro.

Kamerové systémy - antivandal kamery nelze je rozbít, jsou vhodné pro bytové domy apod. | zabezpečení výrobních prostor, firem i kanceláří to je průmyslová televize, cenově dostupné zabezpečení | Dodáváme kamerový systém na Slovensku, ochrana kanceláří, instalace alarmů | Kamerový systém dohlédne na Váš majetek odkudkoli | Kamerové systémy pro rodinný dům |